ارائه خدمات مناطق شهرداری تهران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع)

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، حسین نظری رئیس کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه مرزی ستاد برگزاری اربعین حسینی(ع) گفت: با توجه به ابلاغیه وزیر کشور و مجوز شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران با وظایف و ماموریت های تعریف شده از طرف ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) پشتیبانی مرزهای داخلی ایران را به مناطق 1، 3، 5، 11 و 22 و پشتیبانی مرز و شهری های عراق به مناطق 2، 10، 13، 17، 21، اداره کل هماهنگی، نظارت و پیگیری و شرکت پیام رسا واگذار کرده است.  

وی با اشاره به اینکه نیروهای برخی از مناطق از 22 مرداد در پایانه های مرزی مستقر شده اند و تا پایان شهریور این خدمات رسانی ادامه دارد، افزود: در مجموع نیروهای مناطق 1، 3، 5، 11 و 22 در مرزهاd چهارگانه با بیش از هزار نفر نیروی انسانی، 63 دستگاه انواع خودرو خدماتی، هزار و 340 چشمه سرویس بهداشتd و حمام و 100 نفر آتش‌نشان با تجهیزات کامل در قالب 20 اکیپ 5 نفره نسبت به ارائه خدمات به زائرین حضور پیدا می  نند. 

نظری ادامه داد: همچنین در کشور عراق هزار و 180 نیروی انسانی، 16 دستگاه ماشین آلات خدماتی، 199 دستگاه اتوبوس و 196 سرویس بهداشتی و حمام استقرار پیدا کرده و جانمایی شده اند. 

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در تشریح اقدامات مناطق 5 و 11 در مرز مهران گفت: در این مرز از پل زائر تا محدوده مرز عراق و محوطه پایانه مرزی با اعزام و استقرار 600 نفر نیروی انسانی، آماده سازی 1500 متر مربع محل استقرار نیروهای خدمات رسان، 25 دستگاه انواع ماشین آلات خدمات شهری، رفع نواقص و آماده سازی و نگهداشت 580 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و استقرار 4 اکیپ کامل آتش نشانی خدمات رسانی می شود. 

وی ادامه داد: در مرز شلمچه شهرداری منطقه یک از سه راهی یادمان تا میدان مقاومت و پارکینگ بزرگ شلمچه ارائه خدمات می دهد. اعزام و استقرار 200 نفر نیروی انسانی، 12 دستگاه انواع ماشین آلات خدمات شهری و آماده سازی و نگهداشت 120 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و استقرار 5 اکیپ کامل آتش نشانی از اهم خدمات در مرز شلمچه است. همچنین 10 هزار متر مربع با ظرفیت پذیرش 2 هزار و 200 نفر از نیروهای خدمت رسان و پاکسازی و نگهداری پارکینگ خودرو به مساحت 50 هکتار آماده سازی شده است. 

رئیس کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه مرزی ستاد برگزاری اربعین حسینی(ع) در خصوص خدمات شهرداری منطقه 22 در مرز خسروی گفت: در این مرز با طول یکصد کیلومتر خدمات نگهداشت با اعزام و استقرار  150 نفر نیروی انسانی، 10 دستگاه انواع ماشین آلات خدمات شهری، آماده سازی و انتقال 320 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و 5 اکیپ کامل آتش نشانی صورت می گیرد. همچنین عوامل مقنی جهت حفر چاه برای آبرسانی از 22 مرداد در این منطقه مستقر شده اند. 

نظری در خصوص خدمات شهرداری منطقه 3 در مرز چذابه  عنوان کرد: در این مرز با آماده سازی محل استقرار نیروهای خدمات رسان به مساحت هزار متر مربع، استقرار 130 نفر نیروی انسانی، 16 دستگاه انواع ماشین آلات خدمات شهری، آماده سازی و نگهداشت 380 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و استقرار 5 اکیپ کامل آتش نشانی خدمات رسانی می شود. 

وی در تشریح پشتیبانی شهرهای کشور عراق توسط شهرداری تهران که با حضور مناطق 2، 10، 21، 13، 17 و همچنین اداره کل هماهنگی، نظارت و پیگیری انجام می شود، گفت: خدمات مورد نیاز در شهرهای نجف، کوفه، کربلا و زرباطیه با مجموع هزار نفر نیروی انسانی، 196 چشمه سرویس بهداشتی پرتابل، 2 دستگاه خودرو آتش‌نشانی، 15 اکیپ آتش‌نشانی و با تامین محل اسکان موقت 20 هزار نفر از زائرین انجام می شود. 

رئیس کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه مرزی ستاد برگزاری اربعین حسینی(ع) عنوان کرد: مراسم اربعین حسینی(ع) با همراهی و همکاری معاونت های اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک، سازمان زیباسازی و مناطق 22گانه انجام می شود. 

گفتنی است، سید مهدی صباغ شهردار منطقه 15 جانشین کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه های مرزی ستاد اربعین حسینی(ع) شهرداری تهران شد.

انتهای پیام/