ارائه آموزش های بهداشتی به موکب داران ایرانی و عراقی/ زوار اربعین از آبهای پلمب شده استفاده کنند

پیمان نامداریان سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا بدرباره اقدامات انجام شده در اربعین سال جاری اظهار کرد:  امسال به علت فروکش کردن بیماری کرونا شاهد استقبال بیشتری از سمت زائران اربعین خواهیم بود.

وی با اشاره به شیوع بیماری‌های جدید در ماه های اخیر بیان کرد: آبله میمونی، تب کریمه کنگو، وبا و ویروس کرونا از جمله بیماری های شایع در این ایام هستند و ما باتوجه به شیوع این بیماری ها برای تمامی اعضای اعزامی کادر درمان آموزش ۳ ماهه در بستر های مختلف ارائه کردیم.

سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر افزود: آموزش های بهداشتی و درمانی برای موکب داران نیز ارائه شده است و باتوجه به این شرایط امیدواریم خدمات را به نحو احسن به زوار اربعین ارائه کنیم. 

نامداریان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آموزش های بهداشتی و درمانی به موکب داران عراقی هم داده شده یا خیر گفت: ​با وزارت صحه عراق مذاکراتی انجام شده و آموزش های لازم به موکب داران عراقی توسط کادر ما به صورت مجازی داده شده است همچنین کشور عراق نیز آموزش های مربوطه را به صورت حضوری به آنان ارائه داده است. 

وی ضمن توصیه های بهداشتی به هموطنان عنوان کرد:  خواهش ما این است که هموطنان در مصرف آب دقت ویژه ای داشته باشند و از آب های پلمپ شده و مورد اطمینان استفاده کنند همچنین درصورت هرگونه مشکل حتما خود را به اولین درمانگاه و مرکز درمانی برسانند.

سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه تعداد درمانگاه ها، پزشکان و پرستاران نسبت به سال قبل افزایش یافته است خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ درصد نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات برای ایام اربعین نسبت به سال گذشته افزایش یافته است علاوه بر این پزشک متخصص به تعداد کافی اعزام شده است.

نامداریان در پایان تصریح کرد: تمام نیروهای اعزام شده آموزش دیده هستند همچنین تمامی آنان تجربه عملیات اربعین را در سال های گذشته داشته اند.

 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف