ادعای رئیسی درباره کاهش قیمتها / نظر شما چیست؟

نشست خبری سید ابراهیم رئیسی دیروز درحالی برگزار شد که دو موضوع فشار اقتصادی و مذاکرات هسته‌ای، دغدغه اصلی خبرنگاران را تشکیل می‌داد.

رئیسی در نشست دیروز (گزارش مشروح نشست خبری رئیس جمهور) از کاهش نرخ تورم نسبت به سال گذاشته سخن گفت و وعده بهبود اوضاع معیشتی را داد. او حتی مدعی شد که در مردادماه، قیمتها کاهش شده است.

این اظهارات بلافاصله با واکنش منتقدان روبرو شد که رئیسی را متهم کردند انگار آمارهای اقتصادی کشوری به جز ایران را می‌دهد! حتی یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب به مشاوران رئیس‌جمهور طعنه زد که اطلاعات نادرست به او داده‌اند.

روزنامه دولت اما نقدها را بی پاسخ نگذاشت و منتقدان را متهم کرد که به خاطر منافع سیاسی، به دنبال زیرسوال بردن آمارهای رئیس‌جنهور هستند.

در این میان خبرفوری در یک نظرسنجی، دیدگاه مخاطبان خود درباره ادعاهای رئیس‌جمهور را جویا شد و از آنها پرسید که آیا کاهش تورم را آنطور که ابرهیم رئیسی مدعی شده، لمس کرده‌اند؟

در پاسخ به سوال این نظرسنجی، به جز ۶درصدی که نظری نداشته‌اند، ۹۴درصد دیگر به دو بخش ۴۷درصدی تقسیم شده و با درصدی برابر، با ادعای کاهش قیمتها در مرداد، موافقت یا مخالفت کرده‌اند.

به این ترتیب نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد، دست‌کم نیمی از افکارعمومی حاضر به پذیرش ادعاهای اقتصادی رئیس‌جمهور نبوده و دولتمردان باید تلاش بیشتری برای کنترل بازار و توجیه افکارعمومی انجام دهند.

نظر شما در این‌باره چیست؟ آیا با اظهارات ابراهیم رئیسی درباره کاهش قیمتها در ماه مرداد به دلیل اصلاحات اقتصادی اردیبهشت ماه موافق هستید یا مخالف؟

در ادامه کامنت بگذارید و نظر بدهید.