اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان برای طرح آبخیزداری و عدم ورود رسوبات به تالاب گیلان


اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان برای طرح آبخیزداری و عدم ورود رسوبات به تالاب گیلان

استاندار گیلان با بیان اینکه مسئله تالاب انزلی باید به صورت ریشه‌ای حل شود، تصریح کرد: مقرر شد در طرح آبخیزداری و عدم ورود رسوبات به تالاب از محل سفر رئیس جمهور‌ به گیلان در طی سه سال، ۱۲۰ میلیارد تومان به گیلان اختصاص یابد.

 به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان در جلسه‌ای با محوریت بررسی ابعاد وقوع حادثه اخیر این دو تالاب و نیز احیای آن‌ها با حضور مدیران استانی دستگاه های متولی و اعضای شورای تامین شهرستان بندرانزلی در این شهر اظهار کرد: تالاب بین المللی انزلی یکی از مهم‌ترین اکوسیستم‌های طبیعی در کشور و حتی جهان است ولی هرساله توسط عده‌ای سودجو اراضی آن دچار حریق شده و مشکلاتی را برای تالاب و استان ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم بررسی دقیق میزان خسارت وارد شده به تالاب بین المللی انزلی گفت: باید تا پایان هفته مسئولان، برآوردی از میزان خسارت و نظرات کارشناسی خود را به استانداری اعلام کنند تا در جلسه کارگروه مدیریت تالاب و شورای تامین استان مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان احیای تالاب بین المللی انزلی‌‌‌ را یکی از اولویت‌های مهم دولت دانست و بیان کرد: دولت سیزدهم‌ اهتمام ویژه‌ای در حل مشکلات تالاب بین المللی انزلی داشته و در این خصوص دو کارگروه کشوری و استانی احیای تالاب انزلی تشکیل شده و به طور مداوم جلسات برگزار می‌شود.

 عباسی با بیان اینکه مسئله تالاب انزلی باید به صورت ریشه‌ای حل شود، تصریح کرد: معضل تالاب انزلی یک مسئله ملی بوده و باید به صورت ریشه‌ای حل و فصل شود از اینرو مقرر شد در طرح آبخیزداری و عدم ورود رسوبات به تالاب از محل سفر رئیس جمهور‌ به گیلان در طی سه سال، ۱۲۰ میلیارد تومان به گیلان اختصاص یابد.