اختصاص خط ویژه جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، مجید سلمانی از اختصاص دو خط معاینه فنی به صورت ویژه در مراکز شقایق و چمران به سرویس مدارس جهت پذیرش این خودروها در خارج از نوبت خبر داد. 

وی با اشاره به اهمیت ایمنی در این خودروها و الزام داشتن معاینه فنی برای اخذ مجوز سرویس مدارس تصریح کرد:چک لیست ارزیابی فنی سرویس مدارس متفاوت بوده و این خودروها با حساسیت بیشتری در مراکز شهر تهران از لحاظ ایمنی مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرند.

معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ادامه داد: از مسئولین مدارس تقاضا می شود جهت حفظ سلامت دانش آموزان و آرامش خانواده ها حتما از سرویس مدارس دارای گواهی معاینه فنی که از اعتبار آن بیش یک ماه نگذشته استفاده کرده و به شدت در این خصوص حساسیت های لازم را لحاظ نمایند. بدون تردید مراجعه این خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران به منزله داشتن حداقل ایمنی های لازم جهت تردد است. 

وی در خصوص مراجعه این خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد:در مصوبه سال 1397 شورای اسلامی شهر تهران با عنوان برنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان علاوه بر الزام معاینه فنی، شرایط کنترلی ویژه ای نظیر بررسی سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو و مجهز بودن به وسایل کمک های اولیه و اطفاء حریق و نیز علایم ممیزه و تجهیزات شناسایی نیز پیش بینی شده است که این موارد صرفا در مراکز معاینه فنی شهر تهران کنترل می‌شود.

وی در خصوص نحوه پذیرش خودروهای سرویس مدارس در سایر مراکز معاینه فنی شهر تهران افزود: در حال حاضر به مراکز معاینه فنی شهر تهران روزانه در حدود 5 هزار دستگاه خودرو مراجعه می‌کند که با توجه به افزایش ساعات کاری مراکز و باز بودن مراکز منتخب در ایام تعطیل توزیع مراجعات بسیار مناسب و تقریبا اکثر مراکز فاقد صف هستند.

سلمانی گفت: در صورت عدم استفاده از خطوط ویژه مراکز شقایق و چمران، جهت ارائه خدمات مطلوب و شایسته از رانندگان محترم سرویس مدارس درخواست می شود جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت دهی اینترنتی با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند این سامانه در حال حاضر از طریق سامانه تهران من در دسترس است.

انتهای پیام/