اجرای ۸۰ عنوان برنامه در گلستان طی هفته تعاون/ فعالیت ۱۲ شرکت دانش بنیان در استان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ حسینعلی خواجه مظفری امروز یک شنبه (۷شهریور) در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: در هفته تعاون تقریبا ۸۰ عنوان برنامه در سطح استان اجرا خواهد شد و از برنامه های شاخص این هفته می توان به ۱۵ طرح استانی و یک طرح به عنوان شاخص ملی که با حضور رئیس جمهور یا معاون اول وی افتتاح خواهد شد، اشاره کرد..

وی همچنین گفت: روز سه شنبه ۹ شهریور از نماد تعاون شهر در آق قلا رونمایی خواهد شد.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با تاکید به اینکه فرهنگ تعاون یکی از موارد مغفول مانده است بیان داشت:  تعاون امروز به رتبه ای رسیده که ۱۲شرکت دانش بنیان در سطح استان دارد و یک شرکت دانش بنیان نیز در هفته تعاون افتتاح خواهد شد.

خواجه مظفری گفت: از طرح های دیگر هفته تعاون می توان به افتتاح متمرکز تعاونی ها در شهرستان گمیشان، تقدیر از تعاونی های برتر ملی در تهران، برگزاری کرسی تعاون و تور مجازی، برگزاری همایش یا  جشنواره تعاونی های برتر با حضور استاندار، تقدیر از ۱۲ تعاونی برتر استانی و یک تعاونی برتر ملی و تشکیل  ۲۴ تعاونی فراگیر ملی برای سه دهک پایین درآمدی جامعه (شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد،بهزیستی) نام برد.

وی افزود: انعقاد تفاهم نامه با میراث فرهنگی، شیلات ، فنی و حرفه ای،بسیج سازندگی،ورزش و جوانان و بنیاد علوی، پرداخت تسهیلات ۱۴۵ میلیارد و ۳۰۰میلیونی از محل رونق تولید به تعاونی ها، اعطا ۶۴ میلیون کمک بلاعوض به تعاونی ها  (حدود ۳ الی ۴ میلیون کمک بلاعوض به تعاونی های فراگیر ملی ) و پرداخت تسهیلات ۱ میلیارد و۳۰۰میلیونی به تعاونی ها از محل تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید از دیگر عناوین برنامه های هفته تعاون است.

خواجه مظفری با اشاره به فعال کردن تعاونی ها در روستاها گفت: در این راستا تفاهم نامه‌ای با بسیج سازندگی و استانداری و دستگاههای دیگر  به امضا رسانده ایم که در هر روستا یک تعاونی فعال در راستای اشتغال زایی داشته باشیم.

فعال کردن تعاونی ها در ۶۰ روستای استان 

 وی اضافه کرد: تا کنون با حدود ۶۰ روستا تفاهم نامه امضا شده و تعاونی ها فعال شده اند.

وی گفت: اگر در هر روستا یک تعاونی فعال کنیم به  پیشرفت خوبی در زمینه اشتغال خواهیم رسید.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰۰۰تعاونی فعال در سطح استان داریم و بیشترین تعاونی های فعال ما در بخش کشاورزی و خدمات فعالیت می کنند.

مدیر کل تعاون گفت: ۳۳ درصد تعاونی ها در بخش کشاورزی و حدود ۲۹ درصد در بخش خدمات و تقریبا ۱۸ درصد در بخش صنعت و بقیه هم در بخش های دیگر فعالیت دارند.

وی ادامه داد: ۱۴۴ تعاونی روستایی داریم که ۶ هزار و ۴۴۸ نفر در این تعاونی ها عضو هستند.

افتتاح اولین اتاق تعاون گلستان در شهر کازان روسیه

 وی از افتتاح اولین اتاق تعاون گلستان در شهر کازان روسیه خبر داد که در حوزه صادرات، واردات و اعزام دانشجو مشاوره می دهد.

وی گفت: برای اولین بار در استان گلستان صدور مجوز کاریابی برای دو تعاونی کارآفرینی و مرکز نوآوری  صادرشده است.

خواجه مظفری خاطر نشان کرد :سال قبل در استان گلستان ۶۰درصدبالاتر  از برنامه وزارتخانه ای ثبت تعاونی داشتیم و این یعنی افراد رویکرد و نگاه مثبتی به تعاونی ها دارند.

وی افزود : تعاونی که حداقل ۷۰ درصد اعضا آن را بانوان تشکیل می دهد می تواند با ثبت در سامانه به عنوان تعاونی بانوان شناخته شود.

 انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف