اجرای ۲۰۰ میلیارد تومان طرح عمرانی در منطقه ۴ قم در سال ۱۴۰۱


اجرای ۲۰۰ میلیارد تومان طرح عمرانی در منطقه ۴ قم در سال ۱۴۰۱

مدیر منطقه چهار شهرداری قم گفت: همزمان با هفته دولت 17 پروژه مجموعه مدیریت شهری در منطقه چهار شهرداری قم بااعتباری افزون بر 200 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علیرضا اقبالیان در دیدار مردمی و چهره به چهره مدیران با مردم به مناسبت هفته دولت که در مسجد الرضا(ع) منطقه ۴ شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: منطقه ۴ شهرداری قم با ۳ هزار هکتار مساحت یکی از بزرگ‌ترین مناطق شهری قم است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم خاطرنشان کرد: منطقه چهار شهرداری یکی از مناطق شهری با بیشترین سرانه فضای سبز شهری و جنگلی است و چندین طرح شاخص در حوزه فضای سبز نیز در این منطقه در حال احداث است.

وی با اشاره به جمعیت بالای ساکن و شناور منطقه چهار به خاطر هم‌جواری با چهار منطقه شهری دیگر، یادآور شد: احداث بوستان ۱۰۰۰ هکتاری به‌صورت جنگلی از کوه خضر نبی(ع) تا مسجد مقدس جمکران از طرح‌های شاخصی بوده که در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

اقبالیان با تأکید بر اینکه ۶۰۰ هکتار مساحت ۱۲۸ بوستان شهری منطقه ۴ است، ادامه داد: بهره‌برداری از بوستان زائر و کوثر دو طرح شاخصی بود که طی ماه‌های اخیر آماده بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ میلیارد تومان به‌صورت ماهانه برای نگهداری فضاهای سبز شهری و جنگلی و همچنین سایر زیرساخت‌های شکل‌گرفته در این حوزه هزینه می‌شود، گفت: امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه فضاهای سبز شهری و جنگلی، جدول‌گذاری و تکمیل شوارع اصلی و فرعی، پیاده‌روسازی، احداث کانال آب‌های سطحی و کشاورزی در منطقه ۴ شهرداری قم هزینه می‌شود

مدیر منطقه چهار شهرداری قم اضافه کرد: همزمان با هفته دولت ۱۷ پروژه مجموعه مدیریت شهری در منطقه ۴ شهرداری قم بااعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به برنامه شهرداری برای تملک یک باغ ۱۳ هکتاری در بلوار شهید محمودنژاد، خاطرنشان کرد: افزایش چند برابری قیمت قیر و آسفالت به یکی از دغدغه‌های اصلی شهرداری در بهسازی و تعویض آسفالت معابر تبدیل‌شده است.

اقبالیان بهره‌برداری از جایگاه سوخت بلوار جمهوری اسلامی را جزو اولویت‌های شهری دانست و یادآور شد: پس از طراحی و نهایی شدن این پروژه طی یک ماه آینده تکلیف آن به‌صورت کامل مشخص خواهد شد.

وی بابیان اینکه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز تا دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری می‌شود، عنوان کرد: برخی مشکلات فنی و اعتباری این طرح مدیریت و تأمین‌شده است.