اجرای پروژه فاز ۵ عماریاسر یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری قم است


اجرای پروژه فاز ۵ عماریاسر یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری قم است

شهردار قم گفت: اجرای پروژه فاز ۵ عماریاسر یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری قم است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در بازدید سرزده از منطقه هفت شهرداری، با اشاره به اینکه عوارض نوسازی تنها درآمد پایدار شهرداری‌ها به شمار می‌رود، اظهار داشت: برای عوارض بخشی از هزینه‌های جاری شهری است که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود تا مردم مشارکت بیشتری برای پرداخت آن داشته باشند.

وی با تأکید بر اهمیت تسریع در آرشیو سازی الکترونیکی پرونده‌های شهرداری ابراز کرد: یکی از مؤلفه‌های شهرداری الکترونیکی، بایگانی به‌روز و آرشیوسازی الکترونیکی است تا روند بررسی و پیگیری پرونده‌ها با سرعت ادامه و راحت‌تر بتوان به مردم خدمات ارائه کرد.

شهردار قم با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری قم، اجرای پروژه فاز ۵ عماریاسر است، تصریح کرد: این پروژه باید تا پایان سال تعیین تکلیف و تکمیل شود و این منطقه شهرداری باید با تلاش مضاعف و تملک املاک در مسیر، روند اجرایی این پروژه را تسریع ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: واحد املاک منطقه هفت باید هر هفته تعدادی از این املاک را آزادسازی کند، چراکه برای تملک این املاک مشکل مالی نداریم و به‌صورت نقدی و تهاتر آماده همکاری با شهروندان هستیم.

دکتر سقائیان‌نژاد با بیان اینکه شنبه‌های هر هفته به‌صورت اختصاصی جلسه بررسی پروژه فاز ۵ عماریاسر با حضور مسئولان شهرداری، شورای شهر و کارشناسان برگزار می‌شود، اذعان کرد: پشتوانه‌های قوی و مناسبی برای این پروژه پیش‌بینی‌شده است که این منطقه باید با استفاده از آن‌ها در ترغیب سازی شهروندان برای همکاری تلاش کند.