اجرای عملیات مبارزه مکانیکی با آفات در عرصه‌های فضای سبز شهر اصفهان


اجرای عملیات مبارزه مکانیکی با آفات در عرصه‌های فضای سبز شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از اجرای عملیات مبارزه مکانیکی در عرصه‌های فضای سبز با هدف کنترل و مدیریت آفات و بیماری‌های گیاهان غیرمثمر و زینتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مجید عرفان منش با اعلام این خبر گفت: یکی از برنامه‌های شاخص سازمان پارک‌ها پیشگیری، کنترل و مدیریت آفات و بیماری‌های گیاهان غیرمثمر و زینتی است که برای انجام هرچه بهتر آن نیازمند فعالیت تیمی و تخصصی با مهارت، تجربه، برنامه و هدف مشخص هستیم.

وی افزود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اعلام دستورالعمل مشخصی در این زمینه به مدیران مناطق و سازمان‌های وابسته به شهرداری، نسبت به اجرای این عملیات هماهنگی لازم را به عمل آورد.

عرفان‌منش توضیح داد: عملیات مبارزه مکانیکی در عرصه‌های فضای سبز از هشتم تیرماه ۱۴۰۱ آغاز شده است؛ چنانکه مبارزه مکانیکی با سوسک‌های شاخک بلند بر روی درختان نارون، بید، چنار و صنوبر، مبارزه مکانیکی با پروانه فری (کرم خراط) روی درختان نارون و زبان گنجشک و مبارزه مکانیکی با پروانه زنبور مانند بر روی درختان چنار در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از حضور مستمر و فعال کارشناس گیاهپزشک جهت نظارت بر کیفیت عملیات مبارزه مکانیکی و برطرف کردن عیوب احتمالی خبر داد و گفت: طبق قانون، پیمانکاران در صورت عدم انجام مبارزه اصولی و پوست برداری بیش از حد درختان، انجام عملیات به صورت ناقص و عدم تیمار بخش‌های فوقانی درخت، استفاده از ابزار نامناسب، در اختیار نداشتن ابزار مناسب و کافی، عدم تیمار همه درختان تعیین شده در زمان مقرر، عدم انجام عملیات مبارزه به صورت مداوم و نیز تعویض کارگران دخیل در عملیات، مشمول جرائم مطابق با قرارداد حفظ و نگهداری فضای سبز سال 1401‌‌‌‌-1400 خواهند شد.

فضای سبز