اجرای طرح زراعت چوب در اراضی موقوفه مازندران


اجرای طرح زراعت چوب در اراضی موقوفه مازندران

مدیرکل اوقاف مازندران و امور خیریه مازندران گفت: طرح زراعت چوب در اراضی موقوفه مازندران با هدف کمک به تأمین نیازمندی‌های چوب عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج  مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف مازندران و امور خیریه مازندران در مراسم محفل انس با قرآن کریم و تجلیل از نخبگان قرآنی استان مازندران، اظهار داشت: طرح توسعه امام زاده عباس(ع) ساری به صورت جدی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی ادامه داد: فاز نخست طرح توسعه شبستان آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری امروز به بهره‌برداری می‌رسد، عملیات فاز دوم هم در دست پیگیری است.

مدیرکل اوقاف مازندران و امور خیریه مازندران با بیان اینکه 127 پروژه در استان بر اساس برنامه در حال اجرا است، افزود: تعمیر و بازسازی عرصه و اعیان وقف 25 پروژه با متراژ بیش از 11 هزار متر است که توسط اوقاف با حضور سرمایه‌گذاران انجام می‌شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که در زمان کرونا برای پرداخت حقوق مواجه بودیم، افزود: بحث سرمایه‌گذاری پایدار در سطح استان در برنامه کاری قرار گرفته و در بقعه امام‌زاده عبدالله 127 واحد تجاری در امامزاده عبدالله (ع) آمل کلنگ‌زنی می‌شود.

حجت الاسلام جناسمی از برنامه‌ریزی برای ورود به این مجموعه در بحث اجرای زراعت چوب، تصریح کرد: این طرح در اراضی سطح اوقاف عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که در برخی از امامزدگان به ویژه امامزاده عبدالله (ع) آمل وجود داشت، ابراز داشت: با توجه به اقدامات انجام شده در حال حاضر هر مسئول استانی و یا ائمه جمعه که در این مجموعه حضور پیدا می‌کنند نسبت به اقدامات انجام شده ابراز رضایت و زبان قدردانی دارد.

 مدیرکل اوقاف مازندران و امور خیریه مازندران یادآور شد: این پروژه و 128 پروژه‌های امامزادگان در سطح استان مازندران امروز به سرانجام مطلوب رسیده است.

وی به همکاری، سپاه کربلای استان، سپاه قدس و خیران اشاره کرد و گفت: در برخی از امامزاده‌های شاخص به ویژه امام‌زاده عبدالله آمل کمک‌های زیادی برای رفع مشکلات این مجموعه به مجموعه اوقاف استان شده است.

حیدری با اشاره به اقدامات عمرانی انجام شده در سطح امامزاده‌های استان، افزود: نصب ضریح و فعالیت‌های عمرانی در مجموعه امامزاده‌های استان در حال انجام است و گزارش کاری هم در این زمینه تهیه کردیم.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی رئیس جمهور برای برون‌رفت مشکلات این روزهای کشور، گفت: این سید بزرگوار امروز برای شب و روز نمی‌شناسد و امروز رئیس جمهور بهترین الگو برای خدمت‌رسانی در سطح کشور است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اضافه کرد: شهید رجایی با 28 روز خدمت به دلیل نیت خالصانه یک الگوی ماندگار صبر و تلاش در کشور نام گرفته است.