آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از رفتار سیاسی خود فاصله بگیرد/اتهامات بی‌اساس دیگر پذیرفته نیست

 به گزارش خبرگزاری برنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان طی مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام گزارشی از از گفت‌وگوهای امروز خود با وزیر امورخارجه فدراسیون روسیه را ارائه داد.

وی نوشت: برای سفری کوتاه و ماموریتی مهم در روسیه به سر می‌برم. مورد اولی که از بخش‌های مهم این سفر به حساب می‌آید پیام یکی از سران کشورهای اروپایی برای آقای دکتر رییسی است که از ایران خواسته شده در موضوع اوکراین ورود کرده و برای توقف جنگ مساعدت کند. در این مورد در خصوص مباحث انسانی و از جمله آزادی اسرای اوکراینی نیز گفت‌وگو شد.

وزیر امورخارجه افزود: هدف دیگر از سفرم به روسیه، مربوط به پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران و مسائل دوجانبه از جمله مناسبات اقتصادی و تجاری بود. تجار و بازرگانان دو کشور زمینه همکاری مناسبی را یافته‌اند و بخش دولتی در بسترسازی کار سهم مهمی دارد. بنا شد حجم مبادلات افزایش پیدا کرده و ارتباطات در همه جوانب حفظ و گسترده‌تر شود.

امیرعبداللهیان تاکید کرد که در مورد تحولات افغانستان، یمن ، لیبی، سوریه، عراق، فلسطین و قفقاز هم رایزنی شد.

وی نوشت: همچنین بخشی از مذاکرات، مربوط به توافق در خصوص رفع تحریم‌ها بود. این نکته را هم در کنفرانس خبری مشترکم با آقای لاوروف تاکید کردم که همکارانم با دقت و سرعت ممکن در حال بررسی متن هستند و تکرار کردم که ما برای رسیدن به توافقی قوی و پایدار دارای حسن نیت هستیم.

وزیر امورخارجه تاکید کرد: البته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از رفتار سیاسی خود فاصله بگیرد و صرفا بر تکلیف و وظیفه فنی خود متمرکز شود. برای ایران قابل قبول نیست که پس از بازگشت همه طرف‌ها به برجام مجددا شاهد برخی از دیدگا‌ه‌های سیاسی و اتهامات بی‌اساس آژانس باشیم.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف