آموزش فارکس در مشهد + بهترین استراتژی فارکس 1401

آموزش فارکس مشهد، بهترین راه برای شروع درآمدزایی دلاری افراد علاقه‌مند ترید است! شاید تا الان افراد زیادی را دیده‌اید که از طریق بازار فارکس درآمد عالی کسب می‌کنند و به دنبال فعالیت در این حوزه هستید. بازار بورس و ارز دیجیتال یک معدن پر از سود و در عین حال پر از ریسک محسوب می‌شود که برای جلوگیری از ضررات احتمالی شما حتما باید آموزش کافی را در این حوزه کسب کنید.

فارکس یکی از بهترین بازارهای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و اگر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین آموزش فارکس در مشهد را به شما معرفی کنیم.

فارکس چیست و چگونه کار می‌کند؟

یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی جهان فارکس Forex محسوب می‌شود. بازار مالی فارکس حالت متمرکز ندارد و در یک مکان مشخص قرار ندارد بلکه به صورت الکترونیک تمامی ارزها جابه جا و مبادله می‌شوند. بازار فارکس در واقع مجموعه‌ای از بانک‌ها، کارگزاران، موسسات مالی و سرمایه‌گذاران فردی می‌باشد که اقدام به خرید و فروش و مبادله ارز می‌نمایند. معاملات در این فضا اغلب توسط کارگزاران و بانک‌ها صورت می‌گیرد.

هدف مبادله ارز در بازار فارکس کسب سود می‌باشد و این باعث شده که بازار فارکس از نوسان شدیدی برخوردار باشد و معامله‌گران در روز شاهد تغییر قیمت‌ها هستند و این جنبه بازار فارکس را برای خیلی از کاربران جذاب کرده است. در واقع بازار فارکس بعد از بازارهای سرمایه جهانی تشکیل شد و هدف اصلی آن پیوند زدن بازارهای بین المللی به یک دیگر و کسب سود از این طریق بود.

سرمایه‌گذاران در این بازار از طریق کارگزاران و یکسری پلتفرم‌ها که به عنوان واسطه عمل می‌کنند با بانک‌های اقتصادی و موسسات مالی آشنایی پیدا می‌کنند و سرمایه‌گذاری در این حوزه را آغاز می‌کنند.

این بازار دارای ریسک بسیار زیادی است که اگر با محیط آن و نحوه فعالیت در این بازار آشنایی نداشته باشید دستخوش ضرر خواهید شددوره‌ آموزش فارکس در مشهد یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با این حوزه می‌باشد.

فارکس بازار جهانی ارز محسوب می‌شود و نام کامل آن Foreign Exchange Market می‌باشد و در سال 1971 فعالیت خود را شروع کرد. بازار فارکس در سال 1998 روند رشد خود را آغاز نمود، در واقع این بازار یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی برای معامله‌گران محسوب می‌شود.

بازار فارکس بر اساس ضریب تبادل کار می‌کند و معامله‌گران ارزهای مختلف را بر اساس ضریب تبادل به یک دیگر تبدیل می‌کنند و ضریب تبادل از اصل برابری عرضه و تقاضا در بازار فارکس پیروی می‌کند. بازار فارکس در ابتدا محدود به معامله جفت ارزها بود اما با مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی معامله انواع فلزها، ارزهای دیجیتال، نفت و … در این بازار امکان پذیر می‌باشد.

هر بازار سرمایه‌گذاری دارای یکسری ویژگی‌ها می‌باشد که کاربران بر اساس این ویژگی‌ها شروع به فعالیت در این بازارها می‌کنند. بازار فارکس نیز دارای یکسری از ویژگی‌های خاص می‌باشد که محبوبیت زیادی نزد کاربران خود دارد. به این ویژگی‌ها توجه کنید:

 

 

بازار مالی فارکس از سه بخش اصلی معامله‌گران، کارگزاران و بازار جهانی تشکیل شده است. برای شروع فعالیت در این بازار شما باید در یکی از کارگزاری‌ها ثبت نام کنید و مقداری سپرده جهت پشتوانه برای انجام معاملات به حساب کارگزاری واریز کنید. بعد از واریز مبلغ کارگزاری حسابی که به نام خود معامله‌گر می‌باشد را با رمز ورود ارسال می‌کند و شما از طریق پلتفرم معرفی شده  و حساب کاربری خود می‌توانید در بازار جهانی فارکس شروع به فعالیت کنید.

توجه داشته باشید قبل از شروع به فعالیت در این حوزه در دوره آموزش فارکس شرکت کنید. برای دوره آموزش فارکس در مشهد، پیشنهاد ما آکادمی پارسیان بورس می‌باشد.

شاید برای شما نیز سوال باشد که فارکس چگونه کار می‌کند؟ در بازار جهانی فارکس برای انجام معاملات، ابتدا ارزش مالی ارزها مشخص می‌شود تا به عنوان یک نرخ اصلی در بازار در نظر گرفته شود. در بازار فارکس برای مبادله ارزها آن‌ها باید به صورت جفت جفت فهرست شوند. برای مثال دلار کانادار در مقابل دلار آمریکا یا ین ژاپن در مقابل دلار آمریکا تمامی این ارزها باید به صورت جفت جفت فهرست شوند و هرکدام از این ارزهای جفت شده دارای یک نرخ مشخص خواهد بود و دارای ارزش مالی می‌باشند.

در بازار جهانی فارکس مبادله ارزها به صورت سهم یا قطعات معامله می‌شود و معمولا داری سه سهم میکرو، مینی و استاندارد می‌باشد. هرکدام از این سهام‌ها دارای یک ارزش مشخص می‌باشند، برای مثال ارزش سهم میکرو ۱۰۰۰ واحد پول تعیین شده است و سهم مینی برابر با ۱۰۰۰۰ واحد و هر سهم استاندارد برابر با ۱۰۰۰۰۰واحد پول تعیین شده می‌باشد. به این صورت ارزش گذاری بر روی سهم‌ها مشخص می‌شود.

شاید شما فکر کنید مبادلات ارز در بازار فارکس همانند تبدیل ارز در هنگام سفر خارجی می‌باشد اما این پروسه کاملا متفاوت است، معاملات بازار فارکس در بلوک‌های مشخصی صورت می‌گیرد ولی این موضوع باعث نمی‌شود که سرمایه‌ گذاران و مبادله کنندگان محدودیتی در زمینه تعداد مبادله داشته باشند؛ آن‌ها می‌توانند بدون محدودیت هر تعداد مبادله‌ای که می‌خواهند انجام دهند.

 یکی از ویژگی‌های بازار فارکس که باعث شده این بازار منحصر به فرد به نظر برسد حجم معاملات گسترده در آن می‌باشد. فارکس در ۵روز کاری هفته در اروپا به صورت شبانه روزی فعال می‌باشد و مبادله کنندگان در هر زمان ممکن می‌توانند مبادلات خود را در بازار انجام دهند.

بازار فارکس از تنوع زیادی برخوردار است و صرفا مبادله تک مرحله‌ای در آن وجود ندارد شما با شرکت در دوره‌ آموزش فارکس در مشهد در آکادمی پارسیان بورس و آشنایی با این فضا می‌توانید انواع مختلف سرمایه گذاری در این بازار را بشناسید.

7568FF1A-F462-485C-9D7F-BF181C479C10

درآمد فارکس چقدر است؟

بسیاری از شما کسانی را‌ می‌شناسید که از طریق بازار مالی فارکس درآمد زیادی کسب کرده‌اند. این موضوع که اظهار می‌کند درآمد فارکس عالی است دروغ نیست اما کسب این درآمد عالی بستگی به خیلی از موارد دارد که شما باید با آن آشنایی پیدا کنید. برای مثال شما برای ورود به این حوزه باید دانش کافی را داشته باشید و حتما در دوره‌های آموزشی فارکس شرکت کنید تا بدانید که فعالیت در این بستر چگونه می‌باشد.

همانطور که سود زیادی در این بازار نهفته است، در صورت نداشتن اگاهی کافی ضرر زیادی نیز در این بازار وجود دارد. بسیاری از معامله‌گران به دلیل نداشتن زمان کافی، برنامه ریزی نادرست، عدم آموزش و استرس زیاد در این بازار دستخوش ضررهای سنگینی می‌شوند.

ابتدا استرس خود را باید کنار بگذارید و تلاش کنید که تا حدودی فردی ریسک پذیر باشید، سپس یک میزان سرمایه برای شروع کار داشته باشید که از دست دادن آن مشکلی در زندگی شما ایجاد نکند . سعی کنید واقع بین باشید درست است که این بازار سود زیادی دارد اما قرار نیست معامله‌گران یک‌ شبه در آمد خود را چند برابر کنند. جریان نقدینگی در این بازار بسیار بالا است و معامله‌گران دیگر نیاز نیست نگران نقدینگی سرمایه خود باشند.

معامله‌گران این را به یاد داشته باشند که بدون متحمل شدن ریسک‌های عظیم نمی‌توانند سود زیاد کسب کنند. برای انجام معاملات پر ریسک حتما باید استراتژی‌های مربوط به معامله در این بازار را بدانید که از طریق آموزش فارکس در مشهد و آکادمی پارسیان بورس می‌توانید نحوه معامله درست و با هدف در این بازار را آموزش ببینید.

معامله کردن در فارکس و کسب سود در این بازار یک مهارت می‌باشد که یادگیری آن زمان می‌برد. درصورت یادگیری استراتژی‌های مناسب، آموزش درست، صبر کافی و آگاهی لازم از این بازار شما به راحتی می‌توانید چند برابر سرمایه خود از این بازار سود کسب کنید.

میزان سود روزانه در بازار فارکس وابسته به خیلی از موراد می‌باشد که نمی‌توان درصد دقیق آن را مشخص کرد. در حال حاضر فارکس در ۳۰ دانشگاه برتر جهان به عنوان یک رشته تحصیلی در سطح بالا به دانشجویان تدریس می‌شود و این امر نشان دهنده اهمیت آموزش برای ورود به این بازار می‌باشد.

 

بازار فارکس از محبوبیت زیادی برخوردار است چرا که معامله‌گران با سرمایه کم به صورت ۲۴ ساعته در ۵ روز از هفته می‌توانند بدون محدودیت در این بازار فعالیت کنند. توجه داشته باشید این بازار از نوسان شدیدی برخوردار است و ممکن است هر لحظه افراد، به خصوص کسانی که تجربه کمتری داری دچار ضرر و زیان بشوند پس نباید فورا امید خود را از دست بدهید.

استراتژی معاملات روزانه در فارکس پتانسیل‌های بسیاری دارد و راه سود دهی مختلفی نیز در این بازار وجود دارد و این راه‌های سود دهی بر اساس میزان ریسک و پاداش نهایی رتبه بندی خواهند شد. بسیاری از افراد گمان می‌کنند به دلیل وجود تحریم‌های بانکی  در ایران نمی‌توانند در بازار فارکس سرمایه‌گذاری کنند اما سرمایه‌گذاری در این بازار برای کاربران ایرانی اصلا کار مشکلی نخواهد بود.

 

بهترین دوره آموزش فارکس در مشهد کجا برگزار می‌شود؟

اگر شما قصد دارید وارد دنیای سرمایه‌گذاری بشوید با توجه به ویژگی‌های ذکر شده، فارکس می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشد. شما به عنوان یک معامله‌گر باید استراتژی‌های لازم این بازار را بدانید و طبق آن‌ها فعالیت کنید به همین دلیل ما به شما بهترین آموزش فارکس در مشهد که متعلق به آکادمی پارسیان بورس می‌باشد را معرفی می‌کنیم.

در دوره آموزش فارکس در مشهد در آکادمی پارسیان بورس، شما تحت نظر بهترین استاد آموزش فارکس در مشهد هستید. استاد پهلوان یکی از مجرب‌ترین اساتید در زمینه فارکس می‌باشد. در این دوره‌های آموزشی شما استراتژی لازم برای این بازار را یاد میگیرید و با نحوه ورود به بازار فارکس آشنایی پیدا می‌کنید. انواع ابزارهای مهم مورد داد و ستد در بازار فارکس در این دوره‌ها به کاربران معرفی می‌شود.

در آکادمی پارسیان بورس بهترین استراتژی‌های مربوط به این بازار به معامله‌گران معرفی می‌شود و استراتژی پرایس اکشن که به عنوان یک روش فوق العاده محسوب می‌شود، به صورت تخصصی در این دوره از صفر تا صد آموزش داده خواهد شد.

دوره جامع آموزش فارکس و بورس جهانی با رویکرد معامله‌گری به سبک پرایس اکشن برای اولین بار در مشهد توسط آکادمی پارسیان بورس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌گردد.

بهترین استاد آموزش فارکس در مشهد کیست؟

برای آموزش فارکس در مشهد، ابتدا شما باید به مدرس دوره‌ها توجه کنید، چرا که شما قرار است در آینده بر اساس آنچه که از مدرس خود یاد گرفته‌اید شروع به سرمایه‌گذاری کنید. مهندس علی پهلوان معامله‌گر بازار فارکس و بورس بین الملل می‌باشد که به عنوان یک مدرس با سابقه در این حوزه فعالیت می‌کند.

 شما از طریق ثبت نام در دوره‌های آمورش فارکس در مشهد در آکادمی پارسیان بورس می‌توانید با استاد ‌پهلوان در ارتباط باشید و بهترین استراتژی‌های مربوط به این بازار را آموزش ببینید. علی پهلوان مدرس و تحلیلگر تکنیکال بازارهای مالی می‌باشد که در زمینه سرمایه‌گذاری در بازار فارکس تجربه زیادی دارد. بی‌شک یکی از بهترین انتخاب‌ها برای یادگیری استاد پهلوان می‌باشد.

C262C3E7-44C0-4DB0-8CEC-533ABD2C8749

آموزش فارکس در مشهد یا آموزش ارز دیجیتال در مشهد؟

بسیاری از افراد در سرمایه‌گذاری بین ارز دیجیتال و فارکس مردد هستند. ارز دیجیتال نیز یک دنیای جذاب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که بسیاری از افراد سود زیادی از این طریق کسب کرده‌اند. به طور کلی برای افراد مبتدی که به تازگی می‌خواهند وارد دنیای سرمایه‌گذاری غیر متمرکز بشوند، پیشنهاد ما آموزش ارز دیجیتال در مشهد می‌باشد و برای کسانی که آشنایی با تحلیل تکنیکال دارند و می‌توانند تحلیل تکنیکال کلاسیک انجام دهند بازار فارکس مناسب‌تر می‌باشد.

کلام‌ نهایی

در این مقاله از آکادمی پارسیان بورس ما به تحلیل فارکس و میزان سود آن پرداختیم و در نهایت بهترین آموزش فارکس در مشهد که متعلق به آکادمی پارسیان بورس می‌باشد به شما معرفی کردیم.