آمادگی کامل برای خدمات درمانی و بهداشتی به زائران پیاده رضوی


آمادگی کامل برای خدمات درمانی و بهداشتی به زائران پیاده رضوی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: برای رفاه حال زائران پیاده و حفظ سلامت آن‌ها به زائران پیاده در مسیر‌های منتهی به مشهد خدمات بهداشتی و درمانی جاده‌ای ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد حسینی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سخنانی در مورد زائرین پیاده اعلام کرد: برای رفاه حال زائران پیاده و حفظ سلامت آن‌ها به زائران پیاده در مسیر‌های منتهی به مشهد  خدمات بهداشتی و درمانی جاده‌ای ارائه می‌شود.

حسینی در ادامه این خبر اضافه کرد: این ایستگاه‌ها در مسیر‌های قوچان، کلات، تربت جام، فریمان، نیشابور، تربت حیدریه، سبزوار راه اندازی می‌شود تا خدمات مورد نیاز به زائران به ویژه زائران پیاده ارائه شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ارائه خدمت در داخل شهر مشهد نیزهمانند ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، در مسیر‌های منتهی به حرم رضوی شامل میدان شهدا، میدان جمهوری اسلامی، چهار راه مقدم در نظر گرفته شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین متذکر شد: خدمات بهداشتی و درمانی ایستگاه‌های داخل شهری تنها در خصوص واکسیناسیون کرونا با ایستگاه‌های برون شهری متفاوت است.

وی همچنین اظهار کرد: واکسیناسیون کرونا می‌تواند باعث خستگی و بی حالی زائران شود که از عوارض طبیعی واکسن است از همین رو این خدمت برای مجاوران در نظر گرفته شده است تا زائران درگیر عوارض طبیعی و احتمالی واکسیناسیون قرار نگیرند.

حسینی در ادامه تاکید کرد و گفت: در مسیر‌های منتهی به مشهد احتمال دارد که زائران پیاده دچار عارضه‌هایی مانند تاول و یا عرق سوزی شوند که برای خدمات رسانی به این گروه از زائران، خدمات پرستاری پیش بینی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین یادآور شد: حضور پرستاران زن و مرد خدمت رسانی را به هر دو قشر آسان می‌کند و ایستگاه‌های بهداشت و درمان داخل شهر مشهد روز‌های بیست و هشتم و بیست و نهم و سی ماه صفر برپا خواهند بود.

حسینی در خاتمه خاطرنشان کرد: ایستگاه‌های خدمت رسان در داخل شهر نیز موضوع واکسیناسیون، ارائه تراکت یا بروشور آموزشی و اطلاع رسانی، توزیع ماسک، خدمات پرستاری کنترل قند و فشار خون را برعهده دارند.