آماده‌باش اتوبوس‌ها در پایانه های مرزی برای بازگرداندن زوار ایرانی از عراق

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری از استقرار ناوگان اتوبوسی در پایانه‌های مرزی به منظور بازگرداندن ایرانیان از عراق خبر داد و گفت: استرداد هزینه بلیت بر اساس قوانین عودت انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که تمامی پروازهای ایران به مقصد عراق به دنبال ناآرامی‌ها در این کشور از روز گذشته، تا اطلاع ثانوی لغو شده است و سازمان هواپیمایی از انجام یک پرواز فوق‌العاده برای بازگرداندن زائران خبر داده،  داریوش باقرجوان مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: روز گذشته به محض اطلاع‌رسانی وزارت کشور مبنی‌ بر لغو سفرهای اربعین، به تمام ناوگانی که قصد عزیمت به سمت عراق را داشتند، اعلام کردیم تا اطلاع ثانوی حرکتی به سمت این کشور نداشته باشند و ناوگانی که در طول مسیر بود را بازگرداندیم.

وی با اشاره به حضور برخی از زوار در پایانه‌های مرزی، ‌ عنوان کرد: این افراد را با ماشین‌های حاضر در پایانه بازگرداندیم و پایانه‌های مرزی در حال حاضر خالی شده است.  

باقرجوان تصریح کرد: در حال حاضر نیز با همه استان‌های کشور در یک جلسه مجازی هستیم و اعلام کردیم استان‌های معین و استان‌های اصلی مرزی به تعداد نفرات ناوگان مناسب ارسال کنند تا در صورت ورود زائران آنها را به کشور بازگردانیم.  

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه برای انتقال زائران با کمبود ناوگان مواجه نیستیم، اظهار کرد: استرداد پول بلیت بر اساس قوانین عودت پول بلیت انجام می‌شود و در این خصوص نیز مشکلی وجود ندارد.