آغاز مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال؛‌ شروع رای‌گیری

به گزارش خبرگزاری موج، انتخابات فدراسیون فوتبال از ساعت ۱۰ صبح امروز (سه‌شنبه) در سالن همایش‌های صدا و سیما آغاز شده است. مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی سه نامزد کسب کرسی ریاست این فدراسیون هستند.

از مدت‌ها پیش تاریخ هشتم شهریور برای برگزاری انتخابات تعیین و اعلام شده بود اما درحالی که کمتر از یک ساعت از نیمه‌شب نگذشته بود، ناگهان فدراسیون فوتبال با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخابات لغو شده است. پس از این اتفاق، هیات رئیسه فدراسیون جلسه‌ای تشکیل داد و این بار حوالی ساعت چهار صبح بود که خبر آمد مجمع در همان ساعت پیشین برگزار خواهد شد.

محمد پولادگر معاون وزیر ورزش و جوانان به عنوان نماینده این وزارتخانه در مجمع حاضر است.

در آغاز مجمع، حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال درحالی که بسیار خسته به‌نظر می‌رسید، گفت: در روند تائید نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال نامه‌هایی به ما رسید. یکی از نامه‌ها دیشب به ما رسید که به صدور اطلاعیه دیشب منجر شد.

وی افزود: همچنان معتقدم که برخی بندهای اساسنامه رعایت نشده اما هیات رئیسه تصمیم گرفت که انتخابات برگزار شود. من هم به احترام شما در این جلسه شرکت کرده‌ام.

169516809

سیدمحمد پولادگر معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان که به جای سید حمید سجادی در مجع انتخاباتی فدراسیون فوتبال حاضر شده بود درخصوص علت غیبت وزیر گفت: وزیر ورزش امروز به مناسبت هفته دولت، خدمت مقام معظم رهبری مشرف شدند و به همین خاطر به بنده ماموریت دادند تا در این جلسه حاضر شوم.

معاون وزیر ورزش افزود: به همه عزیزانی که تا امروز در فدراسیون فوتبال تلاش کردند تا این مجمع برگزار شود، خدا قوت می‌گویم. برگزاری مجمع، نماند ثبات، امنیت و مدیریت است. بدون شک انتخابات یعنی بالغ شدن یک مجمع؛ یعنی ما خودمان می‌توانیم برای خود تصمیم بگیریم. امیدوارم مجمع انتخاباتی امروز بدور از هرگونه حاشیه‌ای برگزار شود. در این هفته دو انتخابات بسیار مهم در حوزه ورزش کشور داشتیم. انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار شد. امروز هم با حمایت شما انتخابات فدراسیون فوتبال را که یکی از مهم ترین فدراسیون‌ها به لحاظ تعداد مخاطبان است و تاثیر فراوانی در حوزه اجتماعی دارد، برگزار می‌کنیم.

وی ضمن تشکر از سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: از برادر عزیزم میرشاد ماجدی که در این چند ماه مسئولیت مهم سرپرستی فدراسیون را عهده‌دار بود، تشکر می‌کنم. کامرانی‌فر هم مسئولیت سنگینی برعهد داشت. از هر دو عزیز متشکرم که مقدمات لازم را فراهم کردند تا انتخابات در تاریخ و زمان تعیین شده برگزار شود. آرزو می‌کنم همگی شما که جمع کثیری از شما را می‌شناسم و دلسوز ورزش کشور هستید، کمک کنید تا همگی با هم انتخابات را برگزار کنیم. چراکه در فوتبال به ثبات و مدیریت خوب نیاز داریم. مردم منتظر برگزاری جام جهانی هستند و چقدر خوب است که همگی ما در شادی مردم نقش داشته باشیم. چرا که جام جهانی رویداد بسیار مهمی است که بینندگان زیادی در جهان دارد و همه کشورها افتخار می‌کنند که در آن نماینده داشته باشند، حضور بی‌حاشیه و قدرتمند تیم ملی در این رویداد برایمان مهم است.

169883196

میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال در ابتدای مجمع در سخنانی کوتاه گفت: برای اینکه حق نامزدها از بین نرود، صحبت نمی‌کنم. فقط خوش آمد می‌گویم و  به صندلی خودم در جایگاه نامزدها برمیگردم تا اصول حرفه‌ای حفظ شود.

علی فلاحتی رئیس کمیته بدوی انتخابات نیز، اظهار داشت: باید از خیلی‌ها تشکر کنم که اجازه دادند مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال امروز برگزار شود. به ما اجازه دادند اساسنامه را بر مبنای قانون کشورمان بنویسیم؛ در اساسنامه بر اساس قانون کشورمان نوشته شده است آمده است، هر کجا که کمبودی باشد به قوانین رجوع می‌کنیم.

وی گفت: هیچکس اجازه ندارد با امینت ملی شوخی کند، با دوستان خود در مراکز مختلف تماس گرفتیم و تصیمم نهایی را گرفتیم. امنیت ملی را در دستور کار قرار دادیم و بر اساس آن عمل کردیم. ما ۱۸ مرداد اعلام نهایی را انجام دادیم و حرف‌هایی که گفته می‌شد تایید هنوز باز است، واقعیت نداشت.

در ادامه، دستور جلسه مجمع امروز به تصویب اعضا رسید. اعضای مجمع ۸۷ نفر هستند که ابتدا ۷۳ نفر حاضر بودند و در ادامه این تعداد افزایش یافت. در مرحله بعد سه نفر به عنوان شمارش‌کنندگان انتخابات برگزیده شدند. سپس کامرانی‌فر جلسه را در اختیار اعضای کمیته بدوی قرار داد تا انتخابات را برگزار کنند.

مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال دیر به مجمع رسید و زمانی‌که نامش را برای رای دادن قرائت شد در محل نبود اما پس از دقایقی وارد شد و رای داد.

احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران که از یونان خود را به تهران رسانده است برای رای دادن وارد محل برگزاری مجمع شد. او برای اینکه به پرواز برسد، زودتر رای خود را به صندوق انداخت.

هشت نفر از اعضای مجمع به‌دلیل ناهماهنگی موجود پشت درب ورودی مانده و به داخل محل رای‌گیری راه داده نمی‌شدند اما با تلاش‌های صورت گرفته وارد مجمع شد. تعدادی از اعضای مجمع در میانه رای‌گیری وارد مجمع شدند. مسئول اعلام اسامی حاضران مجمع ابتدا برخی از روسای هیات‌ها یا مدیران باشگاه‌ها را در میان غایبان اعلام می‌کرد اما بعد مشخص می‌شد که آنها در مجمع حضور دارند.

نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال:

مهدی تاج (ریاست)، مهدی محمدنبی (نایب رئیس اول)، منصور قنبرزاده (نایب رئیس دوم)

میرشاد ماجدی (ریاست)، عباس صوفی (نایب رئیس اول)، صادق درودگر (نایب رئیس دوم)

عزیزالله محمدی (ریاست)، علی فتح‌الله‌زاده (نایب رئیس اول)، محمدرضا کافی (نایب رئیس دوم)

نامزدهای نماینده باشگاه‌ها در هیئت رئیسه:

الهام بصیری‌نیا (شهرداری سیرجان)

حسین پرویزی (خوشه‌طلایی ساوه)

اسماعیل حیدرپور (شهر خودرو)

رضا درویش (پرسپولیس)

محمد رجاییان (آلومینیوم اراک)

محمدرضا ساکت (سپاهان)

حمیدرضا گرشاسبی (فولاد خوزستان)

انتخابات فدراسیون فوتبال با یک‌ ساعت تاخیر آغاز شد

نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال

169883074