آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد نهضت ملی مسکن در اردبیل


آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد نهضت ملی مسکن در اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محبوب حیدری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: این واحدها با زیربنای کل  ۱۴۵ هزار متر مربع و زیر بنای مفید ۹۵ هزار متر مربع احداث و برای تکمیل آن  پنج هزار و ۶۲۵میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

وی افزود: برای احداث این واحدها سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل می گوید: در استان اردبیل سالانه ۱۵ هزار واحد مسکن و تا چهار سال آینده ۶۰ هزار واحد مسکن احداث می‌شود.

حیدری به ثبت‌نام ۹۳ هزار و ۲۶۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۵۶ هزار و ۹۸۳ نفر در شهر اردبیل و مابقی در سایر شهرستان‌ها ثبت‌نام کردند که  ۳۶ هزار و ۷۳۵ نفر از بین این افراد واجد شرایط مسکن شناخته شدند.

وی با اشاره به میزان واجدید شرایط مسکن ملی در استان اردبیل گفت: در این استان ۳۳ هزار و ۷۹۳ نفر واجد شرایط دریافت مسکن شناخته شدند و امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم شاهد بهره‌برداری از ۶۳ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: طرح اقدام ملی و جهش تولید مسکن یکی از محورهای اصلی برنامه‌های دولت است و در حال حاضر فعالیت محوری دولت سیزدهم در جامعه محسوب می شود که می‌تواند مشمول تمامی اقشار جامعه فاقد مسکن شود.

حیدری گفت: با عرضه مسکن ارزان‌قیمت تلاش می‌شود تا از یک سو از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در بازار مسکن جلوگیری و امکان مالکیت برای مصرف‌کننده نهایی فراهم شود.