آغاز عملیات اجرایی چاه های آهکی جنوب شهر شیروان در پنجمین روز از هفته دولت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،در هفتمین روز از هفته دولت و به‌مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و با حضور استاندار  ، امام جمعه شهرستان شیروان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ آغاز عملیات اجرایی پروژه حفر ، تجهیز و اجرای خطوط انتقال آب شرب چاه‌های آهکی شهر شیروان با اعتباری بالغ‌بر ۷۲۰ میلیارد ریال توسط استان خراسان شمالی بر زمین‌خورد .

✍ در مراسمی که به‌همین مناسبت در محل چاه حفر شده شماره پنج شیروان برگزار گردید مهندس نعیمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان شمالی گفت  : این پروژه در دو فاز اجرایی به بهره‌برداری می‌رسد که فاز نخست آن شامل حفر هفت حلقه چاه و اجرای هفت کیلو متر از خط انتقال بود که آب چاه‌های شماره ۱ ، ۲ ، ۳ و ۴ را به شبکه توزیع شهر شیروان وصل می‌ کرد و چاه‌های شماره  ۵ ، ۶ و ۷  نیز در این فاز حفر شده که در کل اعتباری بالغ‌بر ۲۲۰ میلیارد ریال را به خود اختصاص داده‌ است  .

نعیمی در مورد فاز دوم این پروژه گفت :تجهیز سه حلقه چاه  اجرای ۱۲ کیلومتر خط انتقال ، احداث سه باب اتاقک سر چاه و تکمیل مخزن ده‌هزار متر مکعبی شهر شیروان از مهم‌ترین اقدامات اجرایی فاز دوم این پروژه می‌باشد که  که با اعتباری بالغ‌بر  ۵۰۰ میلیارد ریال اجرایی خواهد شد . 

 نعیمی تاکید کرد تکمیل مخزن نیمه‌تمام ده‌هزار شیروان از مهم‌ترین اقداماتی است که جهت تکمیل این پروژه باید صورت پذیرد .

 دکتر حسین‌نژاد استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم با اشاره به کم شدن آب سد بارزو  شهر شیروان گفت : این موضوع تلنگری بود بر این‌که ما  جهت بهره‌مندی مردم از آب پایدار  نیازمند  شناسایی و حفر  چاه‌های جدید و منابع آب شرب جدید باشیم و آغاز عملیات اجرایی این پروژه نیز در همین راستا است .

حسین نژاد افزود :با عنایت به وجود همراهی و همفکری امامان جمعه ,  مجمع نمایندگان  , فرمانداران و رؤسای ادارات باعث افزایش بهره‌وری استان در کلیه زمینه‌ها اعم از اقتصادی  , فرهنگی و اجتماعی شده‌است .

ایشان تأکید کردند ؛ پروژه انتقال آب از شمال کشور به استان از مهم‌ترین اهداف ما در راستای پیشرفت و آبادانی استان است  و از کلیه مسئولین خواست جهت تسریع در اتمام این پروژه از هیچ کوششی فروگذار نباشند .

خاطرنشان می‌شود در پایان این مراسم کلنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه توسط استاندار خراسان شمالی بر زمین خورد و این پروژه به‌صورت رسمی وارد مرحله اجرایی گردید.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف