آغاز بهره‌برداری از ۳۸ پروژه اقتصادی و عمرانی شهرستان نیر


آغاز بهره‌برداری از ۳۸ پروژه اقتصادی و عمرانی شهرستان نیر

فرماندار شهرستان نیر گفت: بهره‌برداری از ۳۸ پروژه اقتصادی، عمرانی و کشاورزی شهرستان نیر به مناسبت هفته دولت طی آیینی در مناطق مختلف این شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام محمدی ، فرماندار شهرستان نیر در آیین بهره برداری از این طرح‌ها گفت: برای اجرای این طرح ها که در مناطق مختلف شهرستان نیر به اجرا در آمده و شامل پروژه‌های بهداشت و درمان، مسکن روستایی، آسفالت راه روستایی ، طرح آب و فاضلاب و چند طرح کشاورزی و صنعتی می باشد، بیش از سه هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: آغاز عملیات احداث ساختمان فوریت پزشکی شهر کوراییم و درمانگاه تخصصی و توسعه مرکز خدمات جامع سلامت نیر و افتتاح ساختمان فوریت‌های پزشکی چای سقرلو(روستای دیمان) از جمله برنامه‌های هفته دولت در شهرستان نیر بود.

فرماندار شهرستان نیر افزود: برای احداث ساختمان مرکز فوریت‌های پزشکی کوراییم در ۲ طبقه با زیربنای ۳۰۰ مترمربع، ۳۰ میلیارد ریال و برای ساخت درمانگاه تخصصی و توسعه مرکز خدمات جامع سلامت نیر با متراژ ۶۴۰ مترمربع نیز ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

در جریان سفر استاندار اردبیل به شهرستان نیر، ساختمان مرکز فوریت پزشکی چای سقرلو(دیمان) شهرستان نیر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال افتتاح شده و به بهره برداری رسید.

پکیج تصفیه خانه فاضلاب روستای جوراب شهرستان نیر با ظرفیت ۸۰ متر مکعب در شبانه روز به منظور تصفیه فاضلاب خانگی در روستای جوراب و محدوده سد یامچی همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسید.

علیرضا نعمت سلطانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل در جریان بهره برداری از این طرح، روش تصفیه در این پروژه را از نوع لجن فعال ذکر کرد و با اشاره به اینکه ورود فاضلاب این روستا به محوطه سد یامچی گفت: این طرح برای ساماندهی بهداشتی و حفظ محیط زیست در محدوده سد یامچی برنامه ریزی شده است.

همچنین در جریان برنامه‌های هفته دولت، بهره‌برداری از بخش مایع تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نیر پس از ۱۷ سال انتظار آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل، ظرفیت این تصفیه خانه فاضلاب را ۶ هزار متر مکعب در شبانه روز ذکر کرد و با اشاره به صرف بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح گفت: با افتتاح این طرح، نگرانی در خصوص آلودگی آب سد یامچی در پایین دست این شهر به طور کامل رفع شد.