آزادی 83 زندانی جرائم غیرعمد در استان اردبیل


آزادی 83 زندانی جرائم غیرعمد در استان اردبیل

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل گفت: در سال جاری تعداد 83 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کریم الله محبوبی ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل از تامین ۲۵۳ میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۲۳ ریال مبلغ دیه و آزادی ۸۳ زندانی از زندان‌های این استان در سال جاری خبر داد.

وی افزود: ۵۷ فقره پرونده تامین دیه از سال قبل مانده بود و امسال نیز ۱۷۰ فقره پرونده با همین موضوع به ستاد وارد شده است و با تلاش و همت ستاد دیه، امسال زمینه آزادی محکومان ۳۰ پرونده از سال قبل و ۵۷ پرونده از سال جاری فراهم شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل ادامه داد: ۳۶ پرونده مانده از سال گذشته و امسال نیز از طریق مشاوره، منجر به آزادی زندانیان مربوطه شد و محبوسان هفت پرونده مربوط به آن سال‌ها نیز در شرف آزادی هستند.

محبوبی می گوید: ۵۲ پرونده مربوط به سال‌های یاد شده دارای مصوبه اجرا هستند و ۲۳ فقره پرونده نیز در دست اقدام است و منابع حاصل از پویش کمک مومنانه مردم در ماه‌های محرم و صفر امسال تاکنون، هشت میلیارد و ۷۰۲ میلیون و ۶۳۵ هزار ریال بوده است.

وی کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده در پویش نذر هشتم از خرداد تا اوایل مرداد ماه امسال را پنج میلیارد و ۱۵۹ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۸۶ ریال و مبالغ جمع‌آوری شده در جشن گلریزان امسال را ۴۹ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۷۸۳ ریال اعلام کرد.