آزادی ۱۶۹ زندانی جرائم غیرعمد در فارس


آزادی ۱۶۹ زندانی جرائم غیرعمد در فارس

رییس کل دادگستری فارس گفت: از ابتدای مرداد ماه امسال و همزمان با آغاز پویش معنوی به عشق حسین می‌بخشم ۱۶۹ زندانی در استان فارس آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری موج فارس،حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه از ابتدای مرداد ماه امسال و همزمان با آغاز پویش معنوی به «عشق حسین می‌بخشم» ۱۶۹ زندانی با همکاری خیرین، وساطت و میانجیگری قضات، همت و مساعدت اعضا و کارکنان شعب شورای حل اختلاف و رضایت شکات از زندان آزاد شده اند گفت: بی تردید بازگشت این تعداد از زندانیان به آغوش خانواده به کاهش آسیب‌های اجتماعی خانواده زندانیان کمک شایان کرده است.

وی افزود: این پویش ویژه زندانیان جرایم غیر عمد در سراسر استان است و زندانیان جرائم مهم و خشن مشمول استفاده از هیچ یک از تسهیلات قضایی نمی‌شوند.

او در ادامه ضمن دعوت از مردمان دیار فرهنگ و تمدن  استان فارس برای پیوستن به پویش «به عشق حسین می‌بخشم»، گفت: در راستای اجرای این پویش، از عموم مردم شریف استان فارس دعوت می‌کنم تا ضمن به ظهور رساندن جایگاه فرهنگ دینی و برخورداری از رأفت اسلامی خود با پیوستن به این پویش مردمی در راستای گسترش فرهنگ صلح و سازش گام بردارند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی هدف از اجرای این پویش را نشر فرهنگ صلح و سازش خواند و افزود: این پویش از ابتدای ماه محرم سال جاری در سراسر کشور آغاز شده که از برکات اجرای آن در استان فارس علاوه بر آزادی زندانیان مصالحه ۶ فقره پرونده قصاص در استان فارس است.

وی اظهار امیدواری کرد تا پایان ماه صفر و با پیوستن شکات به این پویش معنوی، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و مصالحه پرونده‌های قصاص در استان افزایش چشمگیری یابد.