آرزومندی: عدم استفاده از حدادی، کاظمی و یخچالی، استراتژی مناسبی است/ سرعت ژاپن، چالش بزرگ تیم ایران بود

علی آرزومندی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد پیروزی تیم ملی بسکتبال ایران مقابل ژاپن در مسابقات انتخابی جام جهانی 2023 اظهار داشت: تیم ملی ژاپن در غیاب دو سه بازیکن اصلی و نامدار خود به تهران آمد و در عوض به برخی بازیکنان جوان، فرصت بازی داده بود. ژاپن، میزبان جام جهان است و صعودش قطعی است پس این مسابقات، فرصتی است برای تجربه‌اندوزی جوانان.

سرمربی تیم بسکتبال کاله ادامه داد: در تیم ملی ایران هم جوانان مستعدی به تیم تزریق شده‌اند که عملکرد خوبی داشتند. جایگزینی بازیکنان باتجربه توسط بازیکنان جوان، نیاز به زمان دارد ولی اتفاق خوبی است. سبک سرعتی تیم ملی ژاپن، چالش بزرگی برای تیم ایران بود. ژاپن، سریع بازی می‌کند و اصرار زیادی بر استفاده از شوت‌های 3 امتیازی دارد. 

آرزومندی گفت: تیم ایران در کوارتر نخست بازی، مشکلاتی در دفاع داشت ولی در ادامه، با تحت فشار قرار دادن شوت‌زن‌های تیم ژاپن به برتری رسید و برنده بازی شد. تیم ایران همچنان از قزاقستان عقب است باید در بازی‌های خانگی برنده شود.

وی در مورد درخشش بهنام یخچالی و کسب 30 امتیاز توسط این بازیکن گفت:‌ بهنام، بازیکنی با کلاس بین‌المللی و بسیار تاثیرگذار است، درست مثل «یودای بابا» در تیم ملی ژاپن. اقدام برای حمله در این ایران، بین بازیکنان تقسیم شده بود ولی بازدهی بهنام از بقیه بیشتر بود.

علی آرزومندی تصریح کرد: شکی در خلاقیت و بازیسازی حامد حدادی در تیم ملی نیست. همانطور که دیدید هر زمان که حدادی صاحب توپ می‌شد، 2 نفر او را دفاع می‌کردند. دفاع تیم ایران در کوارتر‌های دوم، سوم و چهارم، ژاپنی‌ها را مجبور به استفاده از بازیکنان بیرونی کرد و بهنام یخچالی نیز بهترین بهره را برد.

سرمربی پیشین تیم مهرام در مورد بازی روز دوشنبه مقابل استرالیا و غیبت حدادی، کاظمی و یخچالی اظهار داشت: عدم استفاده از این بازیکنان، استراتژی مناسبی بود که از سوی کادر فنی اتخاذ شد. تیم ایران، شانس کمی برای پیروزی مقابل استرالیا آن هم در زمین این تیم دارد. بازی با استرالیا، فرصتی است برای استراحت بازیکنانی که پیش از این، تحت فشار زیادی قرار داشتند و کمی پا به سن گذاشته‌اند. دیدار با استرالیا، یک بازی تدارکاتی سطح بالا برای بازیکنان جوان است تا تجربه گرانبهایی کسب کنند.

انتهای پیام/